Мобилен телефон
+8618948254481
Јавете ни се
+86 0752 2621068/+86 0752 2621123/+86 0752 3539308
Е-пошта
gcs@gcsconveyor.com
 • Транспортни ролери
 • прилагоден транспортер со појас

GCS е горд што е еден од врвните производители на транспортни материјали и добавувачи на големо во Кина

Транспортер безделник|Рамки со валјак|Транспортни системи|Гравитациони ролериТранспортни ролери за ракување со рефус материјал

Транспортни ролерисе едни од најупотребуваните и во исто време една од најважните компоненти на транспортниот систем на носачот. Повеќето системи за ракување бараат употреба на ролери, рамки за валјак и ролери како главен дел од транспортерот, поставувајќи многу различни компоненти во модуларна конфигурација.Овде, ролерите работат за да го поддржат товарот и работат (работат) под електричен погон за непречено да ја завршат функцијата за пренос.Двете главни функции серолери за носачии наролери за враќање.а ние сме нанајдобар производител на транспортни материјали во Кина.Во изминатите 28 години, ние произведувавме ролери и транспортни материјали за некои од најдобрите светски брендови.Им помогнавме на големите и малите компании да се промовираат на влијателен начин преку силата на нашата фабрика за транспортери (GCS) и снабдувачот на големо со ролери.Ние го контролираме квалитетот на нашите производи со користење на висококвалитетна епоксидна боја за бојадисување на површината на валјаците и со користење на минимални вредности на толеранција.

Нашето долгогодишно искуство во производството ни овозможува лесно да управуваме со целиот синџир на снабдување на производството, што е наша единствена предност како најдобар производител на транспортни материјали и силна гаранција дека обезбедуваме услуги за производство на големо за сите видови ролки.

Ние не сме самокинески транспортери безделник добавувачи производители,во меѓувреме ние сме производители на гравитациски транспортери, вовидови ролери со гравитациски транспортерии процеси се за да се исполнат барањата на корисниците на нашите индивидуални производство, ќе биде посовршена услуга за различни области на корисници.За повеќе детали, ве молиме отворете го официјалниот GCSwww.gcsroller.comда дознаете повеќе!

Нашиот искусен тим од сметководители и консултанти ќе ве поддржи во креирањето на вашиот бренд – без разлика дали се работи за ролери за транспорт на јаглен – валјаци за апликации за електрани или голем број производи со ролери за употреба во одредени средини – корисни за маркетинг на вашиот бренд во транспортот индустријата.Имаме тим од луѓе кои долги години работат во транспортната индустрија и двајцата (консултанти за продажба, инженери, менаџери за квалитет) со најмалку 8 години искуство.Имаме ниска минимална количина на нарачка, но можеме да произведеме многу големи количини на нарачки во многу кратки рокови.Започнете го вашиот проект денес, контактирајте со нас, разговарајте со нас онлајн или јавете се на +8618948254481/+8615986956123

Ние сме производител, што ни овозможува да ви ги понудиме најдобрите цени додека обезбедуваме одлична услуга.

 

Водечки производител и снабдувач на големо на тешки транспортни ролки/лесни гравитациски транспортери

 Како водечкипроизводител на потрошен материјал за транспортери за тешки/лесни должностии снабдувач на големо, имаме 28 години искуство во производство на транспортни материјали, главни производи и многу повеќе.Годините на искуство го направија нашетотранспортер ролери на големобизнис синџирот на снабдување е многу зрел.

Како одличен брендиран најголемиот делпроизводител и добавувач на материјали за транспортери, прифаќаме OEM и ODM услуги, испратете ни го вашиот дизајн и можеме да направиме вистински примероци во рок од 10 дена за да го испечатиме вашиот бренд на производите и пакувањето.Без разлика дали сте трговец на големо или сопственик на бренд, ние ќе ви помогнеме брзо да го развиете вашиот бизнис со нашите висококвалитетни производи и совршена услуга.

Ако сакате да започнетеприспособувањевашите производи да одговараат на вашата земја, ве молиме слободно контактирајте со нас Обезбедувањето висококвалитетни услуги за клиентите и персонализацијата е наша вечна потрага!

 • Со повеќе од 15 години експертиза за работа со компании и производи во транспортната индустрија, нашите производи со ролери им обезбедуваат на нашите партнери нови идеи за подобрување на нивната ефикасност и ефективност на работното место.Со повеќе од 15 години експертиза за работа со компании и производи во транспортната индустрија, нашите производи со ролери им обезбедуваат на нашите партнери нови идеи за подобрување на нивната ефикасност и ефективност на работното место.

  Над 27 години експертиза

  Со повеќе од 15 години експертиза за работа со компании и производи во транспортната индустрија, нашите производи со ролери им обезбедуваат на нашите партнери нови идеи за подобрување на нивната ефикасност и ефективност на работното место.

 • Материјалите се обезбедени од редовни добавувачи.Се врши 100% контрола на квалитетот на суровините.Сите ролери за транспортери се произведуваат со различни тестови и сериски автоматски машини за да се намали грешката при рачниот процес.За да се обезбеди високо ниво на квалитет, секој производ мора да помине строга проверка и да биде издаден со сертификат за производство пред да биде подготвен за испорака.Материјалите се обезбедени од редовни добавувачи.Се врши 100% контрола на квалитетот на суровините.Сите ролери за транспортери се произведуваат со различни тестови и сериски автоматски машини за да се намали грешката при рачниот процес.За да се обезбеди високо ниво на квалитет, секој производ мора да помине строга проверка и да биде издаден со сертификат за производство пред да биде подготвен за испорака.

  Строг систем за контрола на квалитетот

  Материјалите се обезбедени од редовни добавувачи.Се врши 100% контрола на квалитетот на суровините.Сите ролери за транспортери се произведуваат со различни тестови и сериски автоматски машини за да се намали грешката при рачниот процес.За да се обезбеди високо ниво на квалитет, секој производ мора да помине строга проверка и да биде издаден со сертификат за производство пред да биде подготвен за испорака.

 • Ние сме изворната фабрика.Ние можеме да понудиме најдобра цена.150 добро обучени работници имаат повеќе од 27 години искуство во индустријата и можеме да обезбедиме стабилен производствен капацитет.Ние сме изворната фабрика.Ние можеме да понудиме најдобра цена.150 добро обучени работници имаат повеќе од 27 години искуство во индустријата и можеме да обезбедиме стабилен производствен капацитет.

  Фабрички капацитет и конкурентна цена

  Ние сме изворната фабрика.Ние можеме да понудиме најдобра цена.150 добро обучени работници имаат повеќе од 27 години искуство во индустријата и можеме да обезбедиме стабилен производствен капацитет.

(GCS) обезбедува најголем избор на сопствени и стандардни ролки во индустријата

 Ние сме партнери во дизајнот и производството на решенија за дробење, скрининг, чистење и транспорт до светските производители на суво рефус.

Global Conveyor Supplies Company Limited (GCS) Инкорпорирана во Кина 1995 година) ги поседува брендовите „GCS“ и „RKM“ и е во целосна сопственост на E&W Engineering SDN BHD.(Вградена во Малезија во 1974 година).

Global Conveyor Supplies Company Limited (GCS) е специјализирана за производство на продажба на разни безделници за опрема за пренос на рефус материјали, галванизирани ролери за лесна индустриска опрема за континуирано транспортирање, системи за пренос со ролери, резервни делови и сродни периферни хардверски производи.GCS усвојува напредна технологија во своите производни операции за имплементирање на автоматско механичко производство: Автоматска механичка линија за валјак, линија на барабан, линија за загради: CNC машински алати;Рака на робот за автоматско заварување;ЦПУ автоматска машина за прислушување;Ударна машина за контрола на податоци;линија за обработка на вратило;Производствена линија за печат на метал.Исто така, има добиено сертификат за систем за управување со квалитет ISO9001:2015.Нашата компанија ја доби лиценцата за индустриско производство издадена од Генералната управа за надзор на квалитет, инспекција и карантин на Народна Република Кина во октомври 2009 година и го доби сертификатот за безбедност на рударскиот производ одобрен за употреба на националните безбедносни рударски производи.Производите се широко користени во транспортот на коските, производството на топлинска енергија, пристаништата, цементарниците, рудниците за јаглен и металургијата, како и за лесен транспорт, складирање, индустрија, храна, медицинска и други индустрии.

Нашата компанија ужива добра репутација меѓу клиентите, а нашите производи добро се продаваат во Југоисточна Азија, Блискиот Исток, Австралија, Европа и многу други земји и региони.Нашата компанија се придржува до целта „Обезбедување на задоволство на клиентите“.